wtorek, Luty 20Sprawdź co dzieje się w kulturze!

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

– Małżeństwa, całe rodziny oraz osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin 23 i 24 września będą pielgrzymować na Jasną Górę. Podczas spotkania na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie rodzin Matce Bożej, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a także wprowadzenie do posługiwania tych, którzy jako doradcy diecezjalni czy parafialni będą pracowali z narzeczonymi i rodzinami.

Przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Jan Wątroba prosi, by w łączności z pielgrzymami, w niedzielę 24 września odnowić przyrzeczenia małżeńskie w każdej parafii.

 

 

Bp Wątroba zachęca też do duchowego towarzyszenia pielgrzymom. Wszystkim rodzinom i małżeństwom życzy opieki Matki Bożej.

 

 

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbywa się co roku w czwartą sobotę i niedzielę września. Organizuje ją Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

 

POSŁUCHAJ CAŁEJ WYPOWIEDZI BP WĄTROBY

 

Prośba Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w parafiach w niedzielę 24 września 2017 r.

W najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 września) małżeństwa i rodziny udadzą się na 33. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie będą zawierzać Matce Bożej swoje sprawy: radości, ale także problemy i stojące przed nimi wyzwania. Pielgrzymka odbywa się w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym obchodzimy rocznicę 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100-lecia objawień w Fatimie, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie.

Zapraszam serdecznie małżeństwa i rodziny do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze, podczas której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zachęcam do uczestnictwa duchowego i łączenia się z nami w modlitwie. Proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich.

Niech to będzie także okazją do zawierzenia rodzin Matce z Jasnej Góry. Wszystkich małżonków – niezależnie od stażu małżeńskiego – zachęcam do odnowienia przyrzeczeń.

Bp Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski
Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

Rzeszów, dnia 20 września 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *