O nas

Portal BlogKultura.pl powstał z kilku pasji – prowadzenia bloga, dziennikarstwa oraz komunikacji. Naszym celem jest przekazywanie informacji o wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku oraz w Polsce. Stawiamy przede wszystkim na lokalny wymiar wydarzenia – nasz wrocławski, promujemy młodych i zdolnych artystów. Mówimy też o Kulturze przez duże K.

Wrocław i kultura to dwa synonimy. Dwa słowa, które się wzajemnie uzupełniają. Wyrazem tej symbiozy jest projekt Blog Kultura.

Blog Kultura wychodzi na przeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników kultury i tych, którzy chcą wiedzieć co dzieje się w mieście i okolicach. Informujemy na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych, eventach muzycznych, a także o projektach religijnych.

Blog Kultura to portal, który w naturalny sposób przekazuje informacje, zapełniając pewną komunikacyjną lukę oraz łączy ze sobą dwa światy jakimi są Wrocław i kultura. Pomagamy wypromować wydarzenie poprzez kontakt z innymi redakcjami, przygotowując informację prasową, muzyczny jingiel, spot wideo. Znamy się na kulturze i mediach. W branży działamy od 2006 roku.

Blog Kultura – ESK 2016

W 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Włodarze miasta chwalą się liczbami: “Jednym z wielu celów ESK Wrocław 2016 było zwiększenie udziału w kulturze mieszkańców miasta. Kolejny to zwiększenie liczby turystów odwiedzających Wrocław. Udało się zrealizować oba. Według wstępnych danych, od czerwca 2015 roku (zapowiedź programu i projekt „Mosty”) w działaniach ESK Wrocław 2016 uczestniczyło aktywnie 170 tysięcy ludzi, w tym 2000 wolontariuszy. O spektakularnym sukcesie ESK świadczy wysoka frekwencja. W 2000 wydarzeniach Europejskiej Stolicy Kultury uczestniczyło 5,2 miliona osób (liczone od inauguracji programu i „Mostów” w czerwcu 2015 do października 2016). W mediach ukazało się ponad 100 000 publikacji, audycji i programów telewizyjnych. Europejska Stolica Kultury 100 razy prezentowała się także za granicą – we wszystkich zakątkach świata od Japonii i Korei Południowej, przez Kazachstan i Ukrainę po Hiszpanię. ESK Wrocław 2016 opublikowała też 70 wydawnictw książkowych i albumowych, a kolejnych kilkadziesiąt jest przygotowywanych.

BlogKultura.pl jest oficjalnym partnerem Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Festiwal MFFK odbywa się cyklicznie w październiku w stolicy Dolnego Śląska.

O Międzynarodowym Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu

Nadrzędnym celem Festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z Katolicką Nauką Społeczną.

Najważniejszym punktem zeszłorocznej edycji Festiwalu był PRZEGLĄD FILMOWY. Zostały w nim zaprezentowane filmy wskazane przez naszych GOŚCI SPECJALNYCH, czyli powszechnie znane osoby świata sztuki filmowej. Osoby te obejrzały filmy wraz z widzami, a następnie poprowadziły dialog z publicznością na temat wybranego przez siebie obrazu.

Udział w Festiwalu 2016 wzięli m.in. Pan Krzysztof Zanussi, Pan Michał Lorenc, Pan Dariusz Kowalski, Pani Patrycja Hurlak, Pani Małgorzata Buczkowska-Szlenkier i Pan Ksawery Szlenkier, Pan Lech Dokowicz, Pan Dariusz Regucki… Poza przeglądem filmów oraz końcową GALĄ FILMOWĄ odbyły się także wydarzenia towarzyszące, m.in.: Konkurs Młodych, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty filmowe i koncerty…

NASTĘPNA EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW NIEPOKALANÓW WE WROCŁAWIU JUŻ W 22-27 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU! Z A P R A S Z A M Y ! www.mkff.pl

Vide et Crede – organizator Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu

Vide et Crede powstała jako jeden z owoców I Wrocławskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Oficjalnie działa od grudnia 2013 roku. Naszym celem jest promowanie takich wartości jak wiara, rodzina, obrona życia oraz patriotyzm.

Między innymi tworzymy sieć bilbordów wielkoformatowych (12 i 18 m2), na których raz w miesiącu zamieszczane są tematyczne plakaty o charakterze ewangelizacyjnym. Dzięki nam powstają także krótkie formy filmowe w postaci spotów i klipów, które są często audiowizualnym komentarzem do treści bilbordów. Efekty naszej pracy można zobaczyć w Internecie na kanale YouTube oraz profilach Facebooka w języku polskim oraz z tłumaczeniem angielskim.

Hasła i treści plakatów są zatwierdzane przez Archidiecezjalną Radę ds. Nowej Ewangelizacji działającą pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia. Asystentem kościelnym fundacji jest Ks. Piotr Wiśniowski ustanowionym przez Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego.

Bilbordy to nowoczesna forma dotarcia do wielu ludzi, a zwłaszcza do ludzi młodych, poruszających się dzisiaj w świecie obrazu. Chodzi o to, żeby w przestrzeni, w której żyjemy nie pojawiały się tylko treści komercyjne, a czasem nawet demoralizujące, ale żeby i tą przestrzeń zagospodarować Dobrą Nowiną.

Vide et Crede – patronaty

Fundacja patronuje również m. in. grupom ewangelizacyjnym, które zwłaszcza poprzez świadectwo trafiają szczególnie do ludzi młodych oraz zagubionych we współczesnym świecie. Pierwszą taką grupą z naszym patronatem byli Wyrwani z Niewoli, czyli Łyse Banie głoszące Zmartwychwstanie (wyrwanizniewoli.pl)…

Wraz z katolickim radiem archidiecezjalnym we Wrocławiu Vide et Crede współtworzy internetową telewizję TVRodzina.

Fundacja jest współtwórcą ogólnopolskiego projektu mającego na celu zachęcenie polskiego społeczeństwa do czytania Pisma Świętego. Projekt ten nosi nazwę Zawróceni.pl. Do udziału w nim zapraszane są znane powszechnie osoby, które swym życiem i postępowaniem świadczą o przywiązaniu do chrześcijaństwa. W pierwszej edycji Zawróconych udział wzięli: bracia Łukasz i Paweł Golcowie, raper Arkadio, Radosław Pazura oraz Agnieszka Musiał z zespołu New Life M. Projekt powyższy Fundacja realizuje w postaci kampanii bilbordowej (plakaty wielkoformatowe), a także za pomocą krótkich spotów filmowych, w którym zaproszona osoba mówi o działaniu Słowa Bożego w swoim życiu.

W roku 2016, na mocy porozumienia z archidiecezją krakowską nasza Fundacja przeprowadziła kampanię promującą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Od roku 2016 wraz z OO Franciszkanami z Niepokalanowa, współorganizujemy Międzynarodowy Festiwal Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu. Fundacja Vide et Crede pragnie wesprzeć dzieło Nowej Ewangelizacji w każdej polskiej diecezji oferując swoje doświadczenia, pomysły i narzędzia.