Brave Kids Wrocław 2017

Startuje Brave Kids Wrocław 2017. Warsztaty kulinarne z rodowitymi Meksykankami, spotkanie informacyjne dla rodzin goszczących i wolontariuszy, a także wspólne sadzenie drzew. W dniach 24-26 marca organizatorzy Brave Kids zaplanowali serię wydarzeń we Wrocławiu.

Wegetariańskie warsztaty kulinarne, których motywem przewodnim będzie meksykańska kultura kulinarna, odbędą się w niedzielę 26 marca. Poprowadzą je dwie rodowite Meksykanki – Julieta Gonzalez i Verónica de Larrea, wprowadzając uczestników w świat autentycznych przypraw, smaków i zapachów. W menu będzie m.in. Caldo Tlalpeño, czyli rosół z warzywami, ciecierzycą i chili chipotle, a także Enfrijoladas, czyli przekąska na bazie tortilli, ciemnej fasolki, sera i śmietany.

Brave Kids Wrocław 2017 – kilka faktów

Meksykańskie warsztaty kulinarne odbędą się w Centrum Inicjatyw Wszelakich przy ul. Zakrzowskiej 29 we Wrocławiu, w godz. 11.00-14.30. Udział kosztuje 90 zł, a w przypadku osoby dorosłej z dzieckiem – 130 zł. Liczba miejsce jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie przyjazdu czworga dzieci z Meksyku na tegoroczną edycję Brave Kids do Polski.

– Dzieci wywodzą się z plemienia Mixe, na co dzień mieszkają w domu dziecka w miejscowości Puerto Escondido. Po raz kolejny pragniemy spełnić marzenia tych wspaniałych dzieci. Ubiegłoroczny udział w Brave Kids ich kolegów i spotkanie z dziećmi z całego świata wywarł na nich niezapomniane wrażenia. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że będzie to dla nich doświadczenie i impuls, które mogą odmienić życie – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids Wrocław 2017.

Ugość dzieci świata

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny. Umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W czasie trwania projektu dzieci przez dwa tygodnie mieszkają w polskich domach.

W piątek 24 marca o godz. 17.30, w Klubie Anima przy ul. Pilczyckiej 47, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin, które chciałyby gościć młodych artystów, jak również dla wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy organizacji tegorocznej edycji Brave Kids.

– Gorąco zachęcam wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę i poznać niezwykłych, młodych ludzi z całego świata. W ciągu dwóch tygodni, bo tyle trwa pobyt artystów we Wrocławiu, między goszczącymi rodzinami a dziećmi nawiązują się mocne relacje
i długotrwałe przyjaźnie. Rodziny podkreślają też często, że takich doświadczeń nie daje żadna podróż – podkreśla Justyna Warecka.

Przed spotkaniem informacyjnym wszyscy chętni, wraz z organizatorami i rodzinami Brave Kids, mogą wziąć udział w sadzeniu roślin na skwerze przy klubie Anima. To wydarzenia rozpocznie się o godz. 16.00.

W 2017 roku Brave Kids będą gościć w domach polskich rodzin od 17 czerwca do 1 lipca. Projekt odbędzie się równolegle w pięciu miastach w Polsce: we Wrocławiu (po raz ósmy), w Warszawie (po raz piąty), Wałbrzychu (czwarty raz), Przemyślu (po raz drugi) oraz w Białymstoku, który w tym gronie debiutuje.

Posadzą 1000 drzew

W sobotę 25 marca o godz. 10.00-14.00, organizatorzy Brave Kids, rodziny z dziećmi, wolontariusze i wszyscy chętni wezmą udział w sadzeniu drzew. Akcja, zainicjowana przez Brave Festival, odbędzie się we Wrocławiu, na Świniarach, przy ul. Zagaje, tuż obok mostu Pęgowskiego. W ramach inicjatywy odbędzie się również pokaz arborystyczny z mini wykładem na temat pielęgnacji drzew. W akcji weźmie udział 200 osób, które posadzą w sumie 1000 sadzonek. Organizatorzy zapewniają część niezbędnego sprzętu, ale i zachęcają do zabrania własnych łopat i saperek, rękawic ogrodowych, a także wiaderek do noszenia sadzonek.

W dniu akcji na Świniary pojadą specjalne bezpłatne autobusy spod Dworca Głównego, zatrzymujące się także na trzech przystankach w centrum miasta. Rozkład jazdy oraz wszystkie szczegóły dotyczące sadzenia drzew i innych wydarzeń weekendu można znaleźć na fanpage’u Brave Kids.

24 grupy, 20 krajów, 5 kontynentów

W 8. edycji weźmie udział w sumie 130 dzieci, reprezentujących 24 grupy i 20 krajów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Tegoroczna edycja zakończy się wielkim spektaklem Brave Kids we wrocławskiej Hali Stulecia, 11 lipca. Na jednej scenie spotkają się wszyscy młodzi artyści, prezentując wspólnie przygotowane przedstawienie.

Do tej pory, łącznie we wszystkich siedmiu edycjach, udział wzięło 1044 dzieci z 34 krajów. Gościło je 279 rodzin z 9 miast, a w organizacji pomagało 286 wolontariuszy.

Trzy dni z Brave Kids Wrocław 2017. Program wydarzeń:

Sadzimy razem na Kozanowie
• 24 marca (piątek) – godz. 16.00
• Klub Anima, ul. Pilczycka 47

Spotkanie informacyjne dla rodzin goszczących i wolontariuszy
• 24 marca (piątek) – godz. 17.30
• Klub Anima, ul. Pilczycka 47

Sadzenie drzew z Brave Festival
• 25 marca (sobota) – godz. 10.00-14.00
• ul. Zagaje, koło Mostu Pęgowskiego, Wrocław-Świniary

Kuchnia meksykańska – wegetariański warsztat kulinarny
• 26 marca (niedziela) – godz. 11.00-14.30
• Centrum Inicjatyw Wszelakich, Zakrzowska 29
• Cena: 90 zł/ osoba lub 130 zł /osoba dorosła + dziecko
• Zapisy: biuro@zakrzowska29.pl

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Zdjęcia: Sławek Przerwa, zdjęcia z ubiegłorocznego finału oraz grupa z Meksyku.
Źródło: PR Expert