Cinema Italia Oggi – 2. wrocławska edycja

Cinema Italia Oggi zagości już po raz drugi we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się 7 kwietnia 2017 r. i potrwa 6 dni.

„(…) Lecz kiedy jej nima samotnyś jak pies!” – śpiewał Kabaret Starszych Panów. Mowa oczywiście o rodzinie! Tradycyjna famiglia stała się motywem przewodnim tegorocznej edycji Cinema Italia Oggi – przeglądu nowego kina włoskiego, który rozpocznie się w Kinie Nowe Horyzonty 7 kwietnia.

Zanim przejdziemy do programu filmowego, proponujemy rozgrzewkę już 1 kwietnia. W holu kina odbędzie się Turniej rodzinny wiedzy o Włoszech, w którym zetrze się osiem drużyn. Najlepsza z nich zdobędzie vouchery na kursy językowe w Empik School Wrocław. Dla wszystkich słodkie nagrody przygotowała także firma Chocoffee ze Świdnicy. Zgłoszenia przyjmowane są tutaj do 31 marca, do godz. 12.00. Liczba miejsc ograniczona.

Cinema Italia Oggi – program

Od 7 kwietnia w programie osiem najnowszych tytułów z Półwyspu Apenińskiego, które skradły serca naszych południowych sąsiadów. Pomożemy Wam wybrać.

Na początek komedia „Que vado?” Gennaro Nunziante ze słynnym aktorem Checco Zalone, który wciela się w rolę typowego bamboccioni – dorosłego dziecka, które nie chce wyprowadzić się o rodziców. Z bardzo przyziemnych powodów będzie musiał wyjść ze swojej strefy komfortu. To nie lada wyczyn, wiążący się z przeniesieniem się na… Biegun Północny.

„Spowiedzi” to z kolei film ze znanym z „Wielkiego piękna” Tonim Servillo. Przenosimy się do Niemiec na szczyt G8, na który oprócz głów państw zaproszono też innych gości, w tym granego przez Servillo mnicha. Ten, przyjmuje spowiedź od jednego z ministrów zanim wydarzy się tragedia. Co zrobi główny bohater z wiedzą, która mu pozostała? Przekonajcie się.

Jeśli lubicie oglądać wyścigi to koniecznie zobaczcie „Szybkiego jak wiatr”. Rodzina de Martino to słynni rajdowcy. Głowa rodziny jest jednak zmuszona ustąpić miejsca swojej córce. Ta, choć niezwykle zdolna, potrzebuje jeszcze prowadzenia za rękę. Ma w tym pomóc jej brat Loris – uzależniony od narkotyków ex-pilot, który nie ma równych w swoim fachu. Spodziewajcie się wzruszeń.

W „Największym marzeniu” spotkacie się z Mirko, rzymskim przestępcą, który tuż przed 40-stką przekonał się, że może prowadzić normalne, uporządkowane życie. Wybrany ponad połową głosów do Komitetu Dzielnicowego, odmienia życie mieszkańców i stara się czynić… no właśnie. Dobro? Czy to wszystko mu wyjdzie, gdy na głowie ma jeszcze niepoukładane relacje z własną rodziną, która ma mu za złe jego przeszłość?

Co jeszcze?

Wielbicieli czarno-białych produkcji zapraszamy na „Uszy”. Pewnego dnia pewien mężczyzna budzi się z męczącym szumem w uszach. Kartka przyklejona do lodówki stwierdza “Nie żyje twój przyjaciel Luigi. P.S. Zabrałam samochód”. Problem w tym, że nie bardzo pamięta, kim w ogóle jest Luigi. To czarno-biała tragikomedia, która ma szansę podbić Wasze serca!

Pełny program dostępny jest na www.kinonh.pl. Bilety w cenie 18, 16 i 15 zł do kupienia na www.kinonh.pl i w kasach Kina Nowe Horyzonty.