Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa łączy swoje siły

Dwa piwne wrocławskie festiwale – Beer Geek Madness oraz Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa łączą swoje siły, by wspólnie promować kulturę picia piw rzemieślniczych.

Z czym się to pije?

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to jeden z największych w Europie i jednocześnie najstarszy w Polsce festiwal piwa, prezentujący ofertę inną niż mainstreamową. Rokrocznie na Festiwalu swoje piwa beczkowe i butelkowe prezentuje kilkadziesiąt browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych. Jakie kraje reprezentują? Głównie z Polski, Czech i Belgii, ale także z Ukrainy, Niemiec, Danii, Holandii, Anglii i Szkocji.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa – 8 edycja

W tym roku Festiwal odbędzie się po raz ósmy. W dniach 9-11 czerwca na Stadionie Wrocław będzie można spędzić czas w gronie osób zainteresowanych piwem, poznając receptury i wymieniając się doświadczeniami.

Beer Geek Madness to jeden z najbardziej innowacyjnych festiwali w Europie. Podczas każdej edycji Beer Geek Madness gromadzi we Wrocławiu miłośników piwa rzemieślniczego z Polski i świata, najlepsze polskie browary kraftowe oraz topowe browary z zagranicy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem NorthSide. 1 kwietnia w Zaklętych Rewirach 2000 beer geeków będzie miało możliwość spróbowania piwnych propozycji od 25 polskich topowych browarów i 5 browarów zagranicznych (z Danii, Estonii, Szwecji i Niemiec).

Poznaj cel imprezy

Celem Beer Geek Madness oraz Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa jest promowanie kultury picia piwa rzemieślniczego. Wydarzenia przyciągają nie tylko beer geeków, czyli miłośników trunku, ale również osoby, które poszukują nowości, wyjątkowych smaków. Obie imprezy są również doskonałą okazją do spotkania dla całej branży. Festiwale przyciągają właścicieli browarów, piwowarów (również tych domowych), właścicieli lokali, w których serwowane jest piwo rzemieślnicze, barmanów.

Zbieżność celów obu festiwali zaowocowała rozpoczęciem bliższej współpracy – reprezentanci Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa będą uczestniczyć w tegorocznym finale Beer Geek Madness. Ta impreza już 1 kwietnia w Zaklętych Rewirach. Beer Geek Madness przygotuje specjalną strefę dla beer geeków podczas WFDP. W strefie nie zabraknie wyjątkowych piw z Polski i świata. Organizatorzy obydwu imprez przewidują, że to dopiero początek ich kooperacji.

–Zarówno Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jak i Beer Geek Madness to święta piwnych pasjonatów. Współpraca może zaowocować wieloma projektami, które dla wielbicieli trunku będą okazją do spotkań czy zawiązania nowych relacji – mówi Agnieszka Wołczaska-Prasolik, koordynator branżowy WFDP.

–Cieszymy się na bliższą współpracę z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa. Przyświecają nam dokładnie te same cele i wierzę, że taka kooperacja będzie jeszcze silniej promować kulturę picia piwa rzemieślniczego we Wrocławiu – dodaje Daniel Mielczarek, współorganizator Beer Geek Madness.

Beer Geek Madness w Zaklętych Rewirach odbywa się już po raz piąty. W festiwalu weźmie udział 2000 osób (bilety zostały wyprzedane). Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Organizatorzy przewidują, że przez 3 dni imprezę odwiedzi około 60 tys. osób. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny, a bilety do Strefy Beer Geeka będą dostępne w sprzedaży internetowej, jak i w Biurze Festiwalu w trakcie jego trwania.