3D SMART Kids – warsztaty dla dzieci

W dniach: 3, 10, 24  kwietnia oraz 8 maja, w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” odbędą się warsztaty dla dzieci organizowane przez miasto Wrocław pod nazwą 3D SMART Kids. Warsztaty oraz nadzór projektowy zostanie przeprowadzony przez Krzysztofa Kubaska oraz jego pracownię projektową KUBASEK STUDIO.

3D SMART Kids – cel warsztatów

Celem warsztatów jest  promocja idei Smart City Wrocław poprzez wykłady dla dzieci na temat  smart city, w szczególności: przyjaznego środowiska oraz innowacyjnych rozwiązań w mieście rozumianych jako usługi świadczone  drogą elektroniczną (e-usługi). Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jak współcześnie wykorzystuje się technologie druku 3d w projektowaniu rzeczy codziennego użytku. Podczas warsztatów, zobaczą jak wygląda proces projektowy, przyjrzą się pracującym drukarkom 3d, poznają czym jest dizajn oraz wcielą się w rolę projektantów sztuki użytkowej i stworzą własny projekt.

Zakończeniem warsztatów będzie konferencja 3D SMART Kids FORUM, która odbędzie się w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”. Będzie ona podsumowaniem warsztatów oraz prezentacją projektów wszystkich szkół.

Na początku konferencji KUBASEK STUDIO zaprezentuje film z warsztatów zawierający relację z pracy projektowej dzieci oraz krótkie wywiady z dziećmi. Podczas 3D SMART Kids FORUM, na czerwonym dywanie w kształcie kropki, przy stuosobowej widowni, składającej się z nauczycieli, uczniów oraz opiekunów dzieci, prezentować będą się 4 zespoły, po jednym, wybranym zespole ze szkoły. Każdy z zespołów opowie o swoich doświadczeniach z warsztatów oraz przygodzie z projektowaniem i doświadczeniach warsztatowych.

Krzysztof Kubasek jest projektantem wzornictwa oraz wykładowcą Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i poznańskiej School Of FORM. Jego głównym założeniem jest projektowanie z myślą o człowieku i jego potrzebach. Zaprojektował m.in znanego na całym świecie robota społecznego „EMYS”, wrocławskiego robota „Eugenius”. Projektuje rzeczy codziennego użytku dla polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw. Na Akademii Sztuk Pięknych prowadzi badania naukowe nad zrównoważonym projektowaniem produktów.

Więcej informacji:

Małgorzata Bartyna-Zielińska tel: (71) 777 82 16, kom: 728 484 572

oraz na: https://www.wroclaw.pl/smartcity/3d-smart-kids