Płyta Nieśmiertelni – wsparcie dzieci i młodzieży z Aleppo

Znani artyści zagrają dla dzieci i młodzieży z Aleppo. 12 kwietnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert i premiera płyty “Nieśmiertelni”. Utworów wysłucha wąskie grono zaproszonych. Retransmisję koncertu zaplanowano na wielkanocną niedzielę, na antenie TVP1 o godzinie 17:30.

Płyta Nieśmiertelni to zwrócenie uwagi na Aleppo

Płyta Nieśmiertelni to projekt, który ma pomóc w zbiórce pieniędzy dla chrześcijan z Syrii. Akcję współtworzą młodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Prezes organizacji ksiądz Adam Parszywka mówi, że projekt “Nieśmiertelni” to nie tylko muzyka w wykonaniu wielkich polskich artystów, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na trudną sytuację Aleppo i jego mieszkańców.

Płyta Nieśmiertelni to dzieło Darka Malejonka, który zaangażował innych artystów w nagranie wydawnictwa. Ksiądz Parszywka przekonuje, że choć utwory opowiadają o bardzo trudnych wydarzeniach, to przesłanie płyty jest bardzo pozytywne, wręcz radosne.

Robimy niesamowyty projekt (…) nazywa się “Nieśmiertelni” i mówi o męczennikach naszych czasów, o tych ludziach, którzy nie wahali się oddać życia dla Chrystusa. (…) A to są opowieści o konkretnych ludziach (…) o tych ludziach nie ma w mediach, to takie historie, które budują wiarę, dla młodych ludzi mogą być wzorami – opowiada Malejonek.

Gościnnie wystąpili

Na płycie wystąpili między innymi Muniek Staszczyk, Natalia Niemen, bracia Golec i Sebastian Karpiel-Bułecka. Teksty do piosenek większości napisali sami wykonawcy.

Miejsce koncertu, salę w Muzeum Powstania Warszawskiego, wybrano nieprzypadkowo. Dyrektor placówki Jan Ołdakowski tłumaczy, że muzeum włączyło się w projekt, bo Warszawa w 1944 roku wyglądała podobnie, jak dzisiaj Aleppo.

“Chcemy dać nadzieję mieszkańcom, że Warszawa 70 lat temu wyglądała tak jak wyglądała, a teraz jest zupełnie inaczej. Mieszkańcy Aleppo też powinni mieć nadzieję, że ich miasto zostanie odbudowane i że takie tragedie mogą być też impulsem do odbudowy.” – podkreślił Jan Ołdakowski.

Cały dochód ze sprzedaży płyty “Nieśmiertelni” zostanie przekazany na pomoc chrześcijanom z Syrii. Projekt można też wspierać wpłatami na specjalne konto. Wszelkie informacje związane z akcją Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego można znaleźć na stronie www.niesmiertelni.swm.pl.

źródło: tysol.pl/IAR