Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

– Małżeństwa, całe rodziny oraz osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin 23 i 24 września będą pielgrzymować na Jasną Górę. Podczas spotkania na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie rodzin Matce Bożej, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a także wprowadzenie do posługiwania tych, którzy jako doradcy diecezjalni czy parafialni będą pracowali z narzeczonymi i rodzinami.

Przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Jan Wątroba prosi, by w łączności z pielgrzymami, w niedzielę 24 września odnowić przyrzeczenia małżeńskie w każdej parafii.

 

 

Bp Wątroba zachęca też do duchowego towarzyszenia pielgrzymom. Wszystkim rodzinom i małżeństwom życzy opieki Matki Bożej.

 

 

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbywa się co roku w czwartą sobotę i niedzielę września. Organizuje ją Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

 

POSŁUCHAJ CAŁEJ WYPOWIEDZI BP WĄTROBY

 

Prośba Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w parafiach w niedzielę 24 września 2017 r.

W najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 września) małżeństwa i rodziny udadzą się na 33. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie będą zawierzać Matce Bożej swoje sprawy: radości, ale także problemy i stojące przed nimi wyzwania. Pielgrzymka odbywa się w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym obchodzimy rocznicę 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100-lecia objawień w Fatimie, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie.

Zapraszam serdecznie małżeństwa i rodziny do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze, podczas której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zachęcam do uczestnictwa duchowego i łączenia się z nami w modlitwie. Proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich.

Niech to będzie także okazją do zawierzenia rodzin Matce z Jasnej Góry. Wszystkich małżonków – niezależnie od stażu małżeńskiego – zachęcam do odnowienia przyrzeczeń.

Bp Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski
Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

Rzeszów, dnia 20 września 2017 r.