Noam Vazana zagra we Wrocławiu (05.08.2018)

Podczas imprezy “Muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem” wystąpi Noam Vazana (Izrael/Holandia). Grająca na puzonie i fortepianie utalentowana wokalistka zaprezentuje bliskowschodnie i północno-afrykańskie żydowskie melodie. Koncert rozpocznie się w niedzielę 05.08.2018 r. o g. 18:00 w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław.

Pochodząca z Izraela, mieszkająca w Amsterdamie Noam Vazana to artystka liryczna, subtelna i hipnotyzująca. Podczas występu we wrocławskiej synagodze zaprezentuje publiczności bliskowschodnie i północnoafrykańskie utwory oraz własne kompozycje. W niezwykły sposób łączy fascynujący wokal z żywiołową grą na puzonie i fortepianie.

W 2015 roku album “Love Migration” znalazł się na szczycie 20 najlepiej sprzedających się albumów iTunes, natomiast “Nani” wyróżniony został prestiżową nagrodą sefaradyjską w roku 2017.

Chcesz więcej? Lao Che zagra we Wrocławiu!

W ostatnich latach występowała na najważniejszych festiwalach jazzowych, między innymi: North Sea Jazz Festival, Roccella Jazz, Jazzahead. Jej głos porównywany jest z wokalem Niny Simone czy Mercedes Sosy. Ma na swoim koncie występy z artystami, takimi jak: John Clayton, Katie Melua, Bobby Mcferrin, Terell Stafford.

źródło: mat.pras.