Dziewiąta społeczna lodówka we Wrocławiu

Dziewiąta społeczna lodówka we Wrocławiu została otwarta 21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Centrum Historii Zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej 184. Wydarzenie jest wspierane przez fundację weźpomóż.pl, a opiekunem powstałej lodówki jest członek lokalnej Rady Osiedla i Rady Parafialnej Krzysztof Matolicz.

Społeczna lodówka to jadłodzielnia działająca na zasadzie foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem za pomocą lodówek ustawionych w ogólnodostępnych miejscach miasta. Idea narodziła się w Niemczech w 2012 roku. Pierwsza tego typu inicjatywa we Wrocławiu została uruchomiona rok temu przez Jana Piontka.

Dziewiąta społeczna lodówka we Wrocławiu to miejsce, gdzie od środy każdy będzie mógł za darmo poczęstować się jedzeniem oraz podzielić się nim z drugą osobą. warto podkreślić, że nie dotyczy to tylko ubogich osób. Istotne jest, aby jedzenie, które będzie pozostawione było zdatne do spożycia, miało aktualny termin ważności. Mogą być to najróżniejsze produkty, jednak organizatorzy proszą, aby były szczelnie zapakowane oraz opisane datą przydatności, dzięki czemu w dowolnej chwili każdy chętny będzie mógł sięgnąć po produkty.