O nas

Portal BlogKultura.pl powstał z kilku pasji – prowadzenia bloga, dziennikarstwa oraz komunikacji. Naszym celem jest przekazywanie informacji o wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku oraz w Polsce. Stawiamy przede wszystkim na lokalny wymiar wydarzenia – nasz wrocławski, promujemy młodych i zdolnych artystów. Mówimy też o Kulturze przez duże K.

Wrocław i kultura to dwa synonimy. Dwa słowa, które się wzajemnie uzupełniają. Wyrazem tej symbiozy jest projekt Blog Kultura.

Blog Kultura wychodzi na przeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników kultury i tych, którzy chcą wiedzieć co dzieje się w mieście i okolicach. Informujemy na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych, eventach muzycznych, a także o projektach religijnych.

Blog Kultura to portal, który w naturalny sposób przekazuje informacje, zapełniając pewną komunikacyjną lukę oraz łączy ze sobą dwa światy jakimi są Wrocław i kultura. Pomagamy wypromować wydarzenie poprzez kontakt z innymi redakcjami, przygotowując informację prasową, muzyczny jingiel, spot wideo. Znamy się na kulturze i mediach. W branży działamy od 2006 roku.

Blog Kultura – ESK 2016

W 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Włodarze miasta chwalą się liczbami: “Jednym z wielu celów ESK Wrocław 2016 było zwiększenie udziału w kulturze mieszkańców miasta. Kolejny to zwiększenie liczby turystów odwiedzających Wrocław. Udało się zrealizować oba. Według wstępnych danych, od czerwca 2015 roku (zapowiedź programu i projekt „Mosty”) w działaniach ESK Wrocław 2016 uczestniczyło aktywnie 170 tysięcy ludzi, w tym 2000 wolontariuszy. O spektakularnym sukcesie ESK świadczy wysoka frekwencja. W 2000 wydarzeniach Europejskiej Stolicy Kultury uczestniczyło 5,2 miliona osób (liczone od inauguracji programu i „Mostów” w czerwcu 2015 do października 2016). W mediach ukazało się ponad 100 000 publikacji, audycji i programów telewizyjnych. Europejska Stolica Kultury 100 razy prezentowała się także za granicą – we wszystkich zakątkach świata od Japonii i Korei Południowej, przez Kazachstan i Ukrainę po Hiszpanię. ESK Wrocław 2016 opublikowała też 70 wydawnictw książkowych i albumowych, a kolejnych kilkadziesiąt jest przygotowywanych.

BlogKultura.pl jest oficjalnym partnerem Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Festiwal MFFK odbywa się cyklicznie w październiku w stolicy Dolnego Śląska.

O Międzynarodowym Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu

Nadrzędnym celem Festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami ewangelicznymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w zgodzie z Katolicką Nauką Społeczną.

Najważniejszym punktem zeszłorocznej edycji Festiwalu był PRZEGLĄD FILMOWY. Zostały w nim zaprezentowane filmy wskazane przez naszych GOŚCI SPECJALNYCH, czyli powszechnie znane osoby świata sztuki filmowej. Osoby te obejrzały filmy wraz z widzami, a następnie poprowadziły dialog z publicznością na temat wybranego przez siebie obrazu.

Udział w Festiwalu 2016 wzięli m.in. Pan Krzysztof Zanussi, Pan Michał Lorenc, Pan Dariusz Kowalski, Pani Patrycja Hurlak, Pani Małgorzata Buczkowska-Szlenkier i Pan Ksawery Szlenkier, Pan Lech Dokowicz, Pan Dariusz Regucki… Poza przeglądem filmów oraz końcową GALĄ FILMOWĄ odbyły się także wydarzenia towarzyszące, m.in.: Konkurs Młodych, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty filmowe i koncerty…

Vide et Crede – organizator Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu

Vide et Crede powstała jako jeden z owoców I Wrocławskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Oficjalnie działa od grudnia 2013 roku. Naszym celem jest promowanie takich wartości jak wiara, rodzina, obrona życia oraz patriotyzm.

Między innymi tworzymy sieć bilbordów wielkoformatowych (12 i 18 m2), na których raz w miesiącu zamieszczane są tematyczne plakaty o charakterze ewangelizacyjnym. Dzięki nam powstają także krótkie formy filmowe w postaci spotów i klipów, które są często audiowizualnym komentarzem do treści bilbordów. Efekty naszej pracy można zobaczyć w Internecie na kanale YouTube oraz profilach Facebooka w języku polskim oraz z tłumaczeniem angielskim.

Hasła i treści plakatów są zatwierdzane przez Archidiecezjalną Radę ds. Nowej Ewangelizacji działającą pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia. Asystentem kościelnym fundacji jest Ks. Piotr Wiśniowski ustanowionym przez Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego.

Bilbordy to nowoczesna forma dotarcia do wielu ludzi, a zwłaszcza do ludzi młodych, poruszających się dzisiaj w świecie obrazu. Chodzi o to, żeby w przestrzeni, w której żyjemy nie pojawiały się tylko treści komercyjne, a czasem nawet demoralizujące, ale żeby i tą przestrzeń zagospodarować Dobrą Nowiną.